קנאביס רפואי משלים את הטיפול במחלות גופניות

תוכן עניינים

כבר בשנת 100 לפני הספירה, השימוש בקנאביס ברפואה האלטרנטיבית התחיל על ידי שבטים שהגיעו לצפון מזרח אסיה. גם במקומות כמו סין, פרס ואפגניסטן עשו בו שימוש במטרה לטפל בבעיות רפואיות שונות.
למעשה, בשנים האחרונות קנאביס רפואי נכנס למגוון של שימושים רפואיים. גם היום, יש עדיין מי שמגדיר אותו בתור טיפול רפואי אלטרנטיבי – בעוד אחרים מחשיבים אותו לטיפול קונבנציונלי לכל דבר ועניין. קנאביס רפואי נכנס בתיאור המשלב בין טיפול רפואי קונבנציונלי, המוכח באופן מדעי, לבין הרפואה אלטרנטיבית, בה אין הוכחה ודאית מדעית על רמת ההצלחה שלו.

קנאביס רפואי

שימוש בקנאביס רפואי לבעיות פיזיות

לפני מאות ואלפי שנים, היו עושים שימוש בזרעי הקנאביס במטרה להקל על תסמינים ובעיות הקשורים למערכת העיכול. היום, השימוש הרפואי בקנאביס הוא נרחב. מומלץ לחולים להשתמש בקנאביס באמצעות מכשיר אידוי לקנאביס. שימוש זה כולל, בין השאר, חולי סרטן אשר עוברים טיפולי כימותרפיה ועושים שימוש בצמח ע"מ להחזיר לעצמם את התיאבון, ובכדי להפחית את הכאבים בזמן המחלה ושאר תסמיניה. גם הסובלים מטרשת נפוצה – מחלה שאין למדע את הכלים לרפא אותה, עושים פעמים רבות שימוש בקנאביס רפואי.
חולים הנוטלים תרופות, חולים העוברים טיפולי פיזיותרפיה כתוצאה מטראומה או תאונה, חולים העוברים טיפולי אלקטרו תרפיה, חולים בניוון שרירים וכאלה הסובלים מדלקת המעי הגס פעמים רבות מעשנים את הצמח, כל אחד מסיבתו שלו. רכיביו נחשבים גם למסייעים לטיפול בדלקות במערכת העצבים, חולי פרקינסון, פיברומיאלגיה, טורט ועוד. חשוב להבין כי ככל שהזמן עובר, עוד ועוד מומחים מבינים את היכולות הביוכימיות של הצמח.

איך צורכים?

יש שתי שיטות עיקריות לצרוך קנאביס: שמן אותו מטפטפים מתחת ללשון או עישון הצמח. פעמים רבות הרופא המטפל ימליץ על צריכה של הצמח באופן ספציפי, משום שכל שיטה משפיעה על המטופלים בצורה שונה.
בנוסף לקנאביס ולטיפולים הקונבנציונלים, אורי אלטר מסביר כי אפשר גם לשלב טיפול ברפואה סינית. ייתכן ורפואה זו תסייע גם היא.

אורי אלטר

אורי אלטר

אורי אלטר הוא מטפל מוסמך ומנוסה בתחום הרפואה הסינית, שרכש בסין את הסמכותיו כמטפל. כאן תיהנו מטיפול אינדיבידואלי, לפי אבחון מעמיק: בדיקה גופנית ותשאול של מה שבראש ובנפש.

WhatsApp
Facebook
Google+
Twitter
קנאביס רפואי
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ואצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר