דיקור סיני מחיר – לא חוסכים בבריאות

תוכן עניינים

דיקור סיני הוא בין הטיפולים הבולטים ביותר מזה שנים רבות במערב, בכל הנוגע לשיטות טיפול שאינן מערביות מודרניות. אספקט חשוב של דיקור סיני הוא מחיר הטיפולים.

רקע על דיקור סיני- מאת אורי אלטר

דיקור סיני (אקופונקטורה) הוא אחד מהנדבכים הקלאסיים של הרפואה הסינית המסורתית. למעשה, טכניקת הדיקור מוכרת לא רק מסין. היא קיימת למשל גם ביפן, אבל המקור הוא סין וזו עדיין המדינה הדומיננטית בתחום זה. דיקור, כמו גם רפואה סינית בכלל, מוסיפים להיות בשימוש נרחב מאוד בסין, גם כיום, לצד טכניקות רפואה מערביות. התיאוריה שמאחורי שיטת טיפול זו כוללת, כידוע, התייחסות לנקודות דיקור, אשר נמצאות על פני מסלולים בשם מרידיאנים, בהם זורמת "אנרגיית החיים" אשר מכונה בשם צ'י. כאשר הצ'י לא מאוזן מסיבה כזו או אחרת, הדיקור עשוי להשפיע על המערכת באופן שיסייע לאזנו. זאת, בשילוב עם עזרים משאר תחומי הרפואה הסינית, דוגמת שיפור התזונה, צמחי מרפא סיניים או שיטות תנועה לחיזוק המערכת החיסונית והגוף בכלל.

כמה זה עולה?

לפני שמתחילים לטפל בדיקור, יש צורך בפגישת היכרות, ייעוץ ואבחון ראשונית. פגישה כזו נמשכת לרוב 60 דקות ומחירה נע בין 60 ש"ח ל-300 ש"ח. לאחר מכן, טיפול רגיל בדיקור (סדר גודל של 45 דקות), יעלה סדר גודל של 100-300 ש"ח. במקרים מיוחדים, הוא עשוי לטפס אפילו לכיוון ה-500 שח. אכן, טווח המחירים גדול למדי ויש לכך כמה וכמה סיבות, כפי שנפרט בהמשך.
דרך קופות החולים, המחיר יהיה לרוב נמוך יותר – 50-250 ש"ח. עם זאת, גם הטיפול עצמו יהיה בדרך כלל קצר יותר – 30 דקות.

"דיקור קהילתי" הוא מפגש דיקור קבוצתי. זוהי דרך נוספת להוזיל את המחיר, אשר יהיה במקרה זה בסדר גודל של 60-120 ש"ח. האבחון מתבצע גם כאן באופן פרטי ונפרד, אבל הטיפול מתבצע בחדר משותף. חשוב לציין כי מבחינה טכנית, טיפול דיקור כולל שלב קצר של החדרת מחטים ואז שלב ארוך יותר של מנוחה ללא תנועה. לכן, המודל המשותף הגיוני, מה גם שזהו רעיון "עם קבלות", המיובא היישר מסין.

דיקור סיני מחיר

מה משפיע על מחיר דיקור סיני

דברים רבים עשויים להשפיע על המחיר הסופי שתשלמו. מוניטין הוא דבר אחד מובן מאליו, בכל ענייני הרפואה באשר הם. לרוב, בערים הגדולות הכל יקר יותר וכך גם לגבי טיפולים כאלה. הגעה לבית הלקוח עשויה להוסיף למחיר עד 30%. עשויים להיות גם תחומי התמחות מיוחדים, אשר יעלו את המחיר. "דיקור קוסמטי" למשל, יהיה לרוב יקר יותר – 260-400 ש"ח, אבל גם הטיפול יהיה בדרך כלל יותר ממושך.

מעבר לנקודות אלה, יש לקחת בחשבון עלות כוללת. כלומר עלות של טיפולים חוזרים (אופייני מאוד) וגם של טיפולים משלימים (מהרפואה הסינית או המערבית, שאתם לוקחים במקביל, כפתרון לאותו עניין). מצד שני, ככל שכמות הטיפולים המתוכננים גדולה, כך תוכלו לקבל עליהם הנחה.

חיסכון בטיפול יקר ולעיתים מסוכן

יש האומרים שדיקור לא עובד. מבלי להיכנס לוויכוחים, אינספור אנשים מצביעים עם הארנק לגביו, מזה אלפי שנים. בהנחה שהוא עובד עבורכם, הדבר עשוי לחסוך טיפול מסוגים אחרים ומבחינה כספית (ולא רק), כדאי לקחת זאת בחשבון.
כמה נקודות למחשבה: לדיקור סיני אין תופעות לוואי. זהו אחד מיתרונותיו הבולטים. אם טיפול זה פותר עבורכם את העניינים ללא שימוש בתרופות מערביות, הדבר עשוי לחסוך מכם גם את תופעות הלוואי שלהן, עלויותיהן ואף עלויות הטיפול בתופעות הלוואי! לרוב, ניתן לשלב בקלות טיפול חסר תופעות לוואי, כמו דיקור, עם טיפולים אחרים. תרופות מערביות מודרניות, לעומת זאת (שהדיקור עשוי לחסוך לכם), כמעט תמיד גורמות לתופעות לוואי שונות. שילוביהן מהווים עניין מסוכן, ממנו מוטב להימנע. בכדי להמחיש את ה"סלט" הלא טבעי ולא בריא הזה, רק נזכיר עובדה פשוטה ופוקחת עיניים. באסף הרופא (ולא רק שם) יש שירות וותיק של "ייעוץ תרופתי", שמסייע (גם לציבור הרחב) לגבי "סלטי תרופות" וסכנותיהם.

בריאות שווה כסף

דיקור סיני בפרט, ורפואה סינית בכלל, נמצאים בשימוש לא רק לשם פתרון סיבוכים רפואיים שונים, אלא גם לשם חיזוק שוטף של הגוף ומניעת מחלות. מניעת מחלות חוסכת לכם כסף רב בהוצאות על טיפולים רפואיים, ייעוץ מקצועי, תרופות, ימי עבודה שאתם מפסידים ועוד. משתלם להיות בריא. ושוב – אם סיכה פה או סיכה שם תעשה את זה, אז כדאי לנסות, לא? צרו קשר- אורי אלטר.

Picture of אורי אלטר

אורי אלטר

אורי אלטר - מטפל מוסמך ומנוסה בתחום הרפואה הסינית, את הסמכותיי רכשתי בסין. אצלי תיהנו מטיפול אינדיבידואלי, מבוסס אבחון מעמיק: בדיקה גופנית ותשאול של מה שבראש ובנפש.

WhatsApp
Facebook
Twitter
דיקור סיני מחיר
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ואצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר