אודות

אורי אלטר

אורי אלטר - מומחה ברפואה סינית

שמי אורי אלטר ואני מטפל ברפואה הסינית, מומחה בביצוע שורה ארוכה של טיפולים: דיקור סיני, שיאצו, התאמת צמחי מרפא, טיפולים תזונתיים על פי עקרונות המזרח ועוד. כבר שנים שאני מסייע בשורה ארוכה של מצבים רפואיים במסגרת הקליניקה הפרטית שלי, חוקר את עולם הרפואה הסינית וכותב על התחום רבות.

החיבור לעולם הרפואה

אפשר להגיד שבהחלט חייתי את "החלום הישראלי". בתיכון ברעננה למדתי במגמה מדעית, כי תמיד אמרו עליי שיש לי ראש ריאלי. תוך כדי הלימודים התנדבתי במד"א, וביליתי לפחות פעמיים בשבוע באמבולנס שענה לקריאות בכל רחבי השרון. אחר כך הגיע הצבא, ובאופן לא מפתיע הצלחתי להתגייס להיות חובש קרבי באחת היחידות המובחרות. הייתה זו תקופה עמוסה, מעייפת, אבל גם מלאה בסיפוק.

ואז הגיע השחרור מהצבא. בזמן שפשטתי את המדים וחזרתי לאזרחי, התחלתי לחשוב מה אני, אורי אלטר, אלמד עכשיו בתחילת החיים ה"אמיתיים". שקלתי ללמוד רפואה, במסלול מייגע של שבע שנים, אבל לא הייתי בטוח בכל מאת האחוזים שזה המקצוע הנכון בשבילי. אז החלטתי לדחות את ההחלטה עד אחרי הטיול הגדול במזרח, אותו תיכננתי בקפידה במשך כמה שבועות (עם השארה של מרווח גדול לגמישות, כמובן).

מי היה מאמין שדווקא באותו טיול, בנסיבות שנראות מקריות, אני אבין מה הייעוד שלי בחיים.

מגלים את נפלאות הרפואה הסינית

המסלול שלי בארצות המזרח כלל, כמיטב המסורת, אינספור חוויות. ביקרתי במדינות שונות, כמו תאילנד, ווייטנאם ולאוס. מצד אחד שהיתי בשטח, יצאתי לטרקים, ביקרתי בנופים המרהיבים ביותר בעולם והתנסיתי בספורט אקסטרים. מהצד האחר, ביליתי באתרים היסטוריים, בפארקים ובשווקים. גם בסין ביקרתי, תחילה בערים עמוסות האטרקציות כמו שאנגחאי או בייג'ינג ולאחר מכן בשמורות הטבע המרהיבות: שמורת ג'יוג'איגואו במחוז סצ'ואן, ההר הצהוב ועוד.

יום אחד, התחלתי להרגיש כאבי שרירים שהשביתו אותי כמעט לחלוטין. מנוחה לא באה בחשבון, כי היה לי עוד הרבה לעשות ולראות. אז לקחתי תרופות לשיכוך כאבים, בהן דאגתי להצטייד עוד מהארץ, אבל הן לא עזרו לי יותר מדי. החלטתי לגשת למטפל בדיקור סיני שאדם מקומי שפגשתי בטיול המליץ עליו. מיד לאחר הדיקור, הרגשתי כמו אדם חדש. הכאבים פחתו כמעט לחלוטין, יכולת התפקוד העצמאי שלי חזרה והתחושה האישית השתפרה פלאים. בשלב הזה התגבשה בליבי ההחלטה ללמוד את רזי הרפואה הסינית ולפתוח את מרפאת אורי אלטר.

סין מגיעה לישראל

ניסיתי לחשוב היכן אני, אורי אלטר, מעוניין ללמוד את רזי הרפואה הסינית, ובסופו של דבר הגעתי להחלטה שאין כמו בסין. נרשמתי לאחד מבתי הספר הבולטים בתחום במדינה – בית החולים האוניברסיטאי במחוז ג'ג'יאנג במזרח סין. לאחר מכן עשיתי סטאז', בתוכנית המקיפה בת 12 השבועות, חמישה ימים בשבוע בבית החולים. ראיתי כיצד רפואה סינית יכולה להשתלב כמעט בכל מחלקה, בין אם קרידולוגיה, נשימה, אנדוקרינולוגיה, אורתופדיה וכן הלאה. בסין נהוג לשלב בין טיפולים "מערביים" ל"מזרחיים" באופן אינטגרלי בבתי החולים.

במהלך השנים קיבלתי את שלוש התעודות שנכתב עליהן ״אורי אלטר״ הנדרשות למעשה בתחום: תעודות מטפל מוסמך ברפואה הסינית, מטפל בצמחי מרפא ומטפל במקצועות המגע. גיליתי שעולם הרפואה הסינית עשיר אפילו יותר ממה שחשבתי. לצד הביצוע הטכני של הטיפולים, שזו תורה בפני עצמה, הרפואה הסינית היא גישה לחיים. היא עשויה לתרום לכל אדם באשר הוא, בלי קשר לגיל או למגדר.

מאז ועד היום

מרפאת אורי אלטר מספקת טיפולים על בסיס פרטי לקהלי יעד שונים. לאחר האבחון במרפאת אורי אלטר, שנעשה אף הוא על פי רזי הרפואה הסינית (בעיקר אבחנת פעימות הלב ואבחנת לשון), אני מרכיב תוכנית טיפולים אישית לכל אדם. הטיפולים בקליניקה נעשים באווירה נעימה ורגועה, מה שתורם לאחוזי ההצלחה שלהם ומשפר את החוויה המושגת בהם. הסיפוק הגדול ביותר בעבודתי הוא לראות כיצד אנשים מבצעים שינוי אדיר בזכות הטיפולים, ולא רק ביחס לבעיה בגינה ניגשו לקליניקה. הרפואה הסינית מוכיחה את עצמה פעם אחר פעם ככלי הוליסטי, התורם לאיזון הכולל של הגוף ושל הנפש וכולל אפקט חיובי שמלווה את האדם למשך תקופה.

בד בבד, אני וכל צוות אורי אלטר, ממשיכים לעקוב באדיקות אחר התפתחות התחום בעולם – ומדהים איך טיפולים שנעשה בהם שימוש עוד לפני למעלה מ-2,000 שנה משתנים מדי פעם – ומביא לקוראים באתר את כל המידע, הטיפים והחידושים. האתר הוא מקור ידע באמצעותו תוכלו להבין כיצד מתבצעות שיטות הטיפול העומדות בבסיס הרפואה הסינית, מהם המצבים בהם הטיפולים נחשבים ליעילים במיוחד, אלו מגמות וחידושים חלים בישראל וברחבי העולם ביחס לרפואה הסינית (למשל שילובה לצד תוכניות הטיפול הקונבנציונלי על ידי קופות החולים בשנים האחרונות) – והרשימה עוד ארוכה.

מחפשים מטפל ברפואה סינית? מוזנמנים לפנות אלי בטופס מטה – בתודה מראש אורי אלטר 

אורי אלטר